Wybór prezentu dla najmłodszych bywa bardzo trudny. Część z nas stojąc przed witryną sklepu długo się zastanawia, co kupić. Czasem decydujemy się na ubranka, jednak nie każdy wie, jaki rozmiar aktualnie będzie właściwy. Dobrym i ponadczasowym rozwiązaniem są zabawki dla dzieci ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl. Jak je wybrać, by zarówno dorośli jak i najmłodsi byli zadowoleni z prezentu?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Kupując zabawki dla dzieci poniżej trzech lat musimy pamiętać o kilku zasadach. Mały człowiek poznaje otoczenie biorąc większość rzeczy do buzi. Dlatego nie należy kupować najmłodszym zabawek składających się z niewielkich elementów, które mogłyby zostać połknięte. Równie ważne jest zadbanie by wybrana przez nas zabawka posiadała wszystkie wymagane atesty. Są one gwarancją wysokiej jakości i spełniania wyśrubowanych norm. To dzięki atestom wiemy, że dany przedmiot nadaje się dla kilkulatków. Zabawki dla najmłodszych nie powinny posiadać ostrych krawędzi czy kantów. Warto zwrócić również uwagę na trwałość wszystkich elementów.

Co ucieszy najmłodszych?

Kilkuletnie dzieci szybko się nudzą. Przyciągnięcie ich uwagi bywa bardzo trudne. Dlatego jeśli chcemy sprawić radość małym dzieciom zabawka powinna być kolorowa i wielofunkcyjna. Musimy pamiętać także, żeby nie była zbyt skomplikowana. małe dzieci uwielbiają na przykład duże klocki. W sklepach znajdziemy ich szeroki wybór. Wśród nich szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na zabawki sensoryczne. Można je nie tylko układać w różne kombinacje. Po naciśnięciu rączką część z nich wydaje przyjemne dla ucha dźwięki, inne mogą różnić się teksturą lub materiałem, z którego zostały wykonane. Zabawa takimi klockami nie tylko powoduje uśmiech, ale pomaga poznawać otaczający malca świat

Książka – zawsze dobry prezent

Małe dzieci uwielbiają książeczki. Lubią je przeglądać, czasami uczą się ich treści na pamięć, a innym razem po prostu cieszy je wspólne czytanie z rodzicami. Dla najmłodszych dzieci w sklepach z zabawkami i księgarniach znajdziemy szeroki wybór książeczek wykonanych z twardej tektury. Dzieci, zwykle przypadkowo, łatwo niszczą papierowe książeczki. Wybierając książeczkę dla malca musimy pamiętać, żeby miała ona dużo kolorowych obrazków. Dzięki temu sprawi radość obdarowanemu dziecku. Wspólne czytanie książeczek to wspaniały czas zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów. Książeczka z bajkami zawsze przyda się podczas długich przejazdów, pomoże uśpić dziecko wieczorem czy zainteresuje je w czasie oczekiwania na posiłek w restauracji. Zawsze powinna być pod ręką.

Zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com